Programy

Przyczółek Grochowski-  animowania działań lokalnych i sąsiedzkich, integracje poprzez kulturę i działania społeczne  na jednym z Warszawskich osiedli w dzielnicy Praga Południe, na którym stare spotyka się z nowym.

13411645_815087515258270_2846546745782714464_oOsiedle zaprojektowane i zbudowane w l. 70 tych i jego mieszkańcy w zestawieniu dynamicznie powstałymi i zasiedlonymi w ostatnich latach osiedlami developerskim. Program realizowany od 2013 roku.

 

 


Blokowisko to nie wszystko – program badawczo- animacyjny obejmujący  działania

bazarek2

dokumentowanie życia współczesnych osiedli miejskich od tradycyjnych do nowo powstałych w oparciu o metody etnograficzne.

 

 


Turystyka dziedzictwa i turystyka kultura– badanie nowych trendów w uczestnictwie

SL741376

w turystyce, produktów kultury.  Ochrona i upowszechnianie produktów dziedzictwa do rozwoju ekonomicznego regionów.

 

 


Fundamenty folkloru miejskiego- to program realizowany przez Fundację od września 2014 r.

metro2.JPG

Projekt jest  realizowany na terenie aglomeracji warszawskiej ze szczególnym ukierunkowaniem na „blokowiska ” poszczególnych dzielnic: Praga Południe, Ursynów, Wola. Odbiorami projektu będzie społeczność lokalna zamieszkująca te obszary. Nasz projekt obejmuje zarówno mieszkańców starych osiedli jaki i nowo powstałych. Z tą grupą planujemy jako fundacja
w przyszłości związać swoje działania. Celem projektu jest wzmocnienie organizacji poprzez wsparcie jej dążeń w zakresie zaistnienia ze swoją ofertą w społecznościach, na rzecz których chce działać, pozyskanie do przyszłych projektów bazy odbiorców, interesariuszy oraz zgromadzenie pomysłów na działania związane z konkretną przestrzenią. Celem pośrednim będzie zebranie dokumentacji dot. folkloru polskich blokowisk w postaci zdjęć i informacji służących- jako baza merytoryczna do dalszych działań fundacji i opracowanie tych materiałów do publikacji i materiałów edukacyjnych oraz na stronę www.

„Projekt  dofinansowany ze środków Programu „Fundusz   Inicjatyw Obywatelskich– Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez  Fundację   Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie  Europa i  My”.